SaldeoSMART
Witamy w Biurze Prasowym SaldeoSMART - innowacyjnej platformy dla księgowości i firm
facebook
W sytuacji, gdy w firmie za różne etapy pracy z dokumentem są odpowiedzialne różne osoby, jest to duże ułatwienie i umożliwienie równoległej pracy
2018-08-07, 10:00
facebook
Prowadzenie własnego biznesu związane jest z wieloma zobowiązaniami podatkowymi. Warto pamiętać, że istnieją nietypowe koszty w firmie, dzięki którym kwota podatku może okazać się niższa. Dowiedz się, jakie to koszty ⤵️⤵️⤵️
2018-08-06, 10:00
google+
Mówią, że czasu kupić nie można, można za to tak zorganizować pracę i niektóre działania, aby ten czas niejako odzyskać. Na naszym blogu znalazło się zestawienie 5 sposobów na to, jak kupić czas w biznesie. Wśród nich nasze wskazówki jakie inwestycje przyczyniają się do oszczędności czasu.
https://blog.saldeosmart.pl/5-sposobow-jak-kupic-czas-w-biznesie/5 sposobów, jak kupić czas w biznesieJak kupić czas w biznesie? Bezpośrednio nie można, jest jednak kilka sposobów na to, by zyskać czas poprzez odpowiednie działania.
2018-08-03, 11:40
facebook
Bycie przedsiębiorcą potrafi być nieustającą pracą
2018-08-03, 10:00
google+
Split payment to temat lipca, więc i u nas musiał się pojawiać. W najnowszej aktualizacji uruchomiliśmy funkcję generowania elektronicznych przelewów z opcją płatności podzielonej (split payment, MPP). Oznacza to, że kwota netto jest przelewana na standardowy rachunek a podatek VAT na specjalny rachunek VAT. przedsiębiorcy. To nie wszystko, wśród nowości znajduje się kilka innych, ważnych funkcji. Zapraszamy do lektury wpisu >>>
https://blog.saldeosmart.pl/aktualizacja-split-payment-dla-przelewow-w-saldeosmart/Aktualizacja – split payment dla przelewów w SaldeoSMARTGenerowanie elektronicznych płatności w SaldeoSMART rozbudowaliśmy o opcję split payment dla przelewów w formacie Elixir 0. Czytaj więcej.
2018-08-01, 11:25
facebook
Dzięki algorytmom użytkownik otrzymuje formatkę z danymi z faktury potrzebnymi do wprowadzenia do programu księgowego
2018-08-01, 10:00
google+
Wprowadzenie w Polsce mechanizmu płatności podzielonej od lipca 2018 to gorący temat, który już od dawna gościł na łamach branżowych portali. Wiele firm obawia się split payment ze względu na możliwe problemy z utrzymaniem płynności finansowej. Dotyczy to np. branży budowlanej. Czy split payment ma jakieś zalety? Oczywiście tak. W artykule na blogu prezentujemy korzyści ze stosowania przez firmy split payment czyli mechanizmu płatności podzielonej.
https://blog.saldeosmart.pl/split-payment-jakie-niesie-korzysci-dla-twojej-firmySplit payment [część 1] – jakie niesie korzyści dla Twojej firmy?Split payment wzbudza nieustające emocje oraz wiele wątpliwości. Czy korzyści split payment mogą być odczuwane przez przedsiębiorców?
2018-07-31, 14:40
facebook
Mówi się, że czas to pieniądz. Bezpośrednio kupić go nie można, jest jednak kilka sposobów na to, by zyskać go poprzez odpowiednie inwestycje. Dowiedz się, jak to zrobić ⤵️⤵️⤵️
2018-07-30, 11:45
google+
Czy można odmówić pracownikowi urlopu? W szczególnych sytuacjach tak, jest to możliwe. O tym kiedy i dlaczego można odwołać pracownika z urlopu oraz jakie są tego konsekwencje dla pracodawcy piszemy na Blogu SaldeoSMART ⤵️
https://blog.saldeosmart.pl/kiedy-wolno-odmowic-urlopu-pracownikowi/Kiedy wolno odmówić urlopu pracownikowiSezon urlopowy trwa. W jakich sytuacjach pracodawca może odmówić urlopu pracownikowi i jakie są tego konsekwencje?
2018-07-27, 12:11
facebook
Trzeba to zrobić jednak jedynie wtedy, kiedy urlop pracownika był już zaakceptowany lub widniał w planie urlopów.

Dowiedz się więcej ⤵️⤵️⤵️
https://blog.saldeosmart.pl/kiedy-wolno-odmowic-urlopu-pracownikowi
2018-07-27, 10:30
google+
Jak działa Odczytywanie Dokumentów SaldeoSMART? Wyjaśniamy we wpisie z kategorii "Przewodnik po programie". Skanowanie faktur, wykorzystanie OCR do odczytywania informacji z faktur i późniejszy eksport danych do programów księgowych. A to wszystko połączone z elektronicznym archiwum dokumentów. Przeczytaj artykuł i zobacz infografikę ⤵️
https://blog.saldeosmart.pl/infografika-odczytywanie-dokumentow-saldeosmart-funkcje-programu/[Infografika] Odczytywanie Dokumentów SaldeoSMART – funkcje programuOdczytywanie Dokumentów SaldeoSMART to program, który wykorzystuje skanowanie faktur. Dzięki OCR pobiera dane potrzebne do wprowadzenia w programie księgowym. Dowiedz się więcej.
2018-07-25, 10:32
facebook
Funkcja jest dostępna w ramach opcji Zmiany zbiorcze i dotyczy wysyłki w języku polskim lub angielskim
2018-07-25, 10:00
google+
Początek lipca obfitował w zmiany. Od 1 lipca przedsiębiorcy handlujący elektroniką w Internecie nie będą mogli korzystać ze zwolnienia podmiotowego z VAT. Zmiana ma na celu uszczelnienie systemu i zapobieganie coraz częstszym wyłudzeniom podatku VAT przez osoby, które wystawiają sprzęt elektroniczny na portalach aukcyjnych w atrakcyjnych cenach, wcześniej skupując go na fakturach z odwrotnym obciążeniem. Więcej w artykule na Blogu https://blog.saldeosmart.pl/koniec-ze-zwolnieniem-vat-dla-handlujacych-elektronika-w-internecie/Koniec ze zwolnieniem VAT dla handlujących elektroniką w Internecie!Koniec ze zwolnieniem podmiotowym z VAT dla przedsiębiorców handlujących elektroniką w Internecie. Od 1 lipca 2018 wchodzą nowe przepisy.
2018-07-24, 11:11
facebook
Wzrost zainteresowania nowymi technologiami, walka o konkurencyjność i potrzeba zwiększenia efektywności – to czynniki stojące za rosnącą popularnością OCR
2018-07-23, 10:00
facebook
Zacząć jest też często najtrudniej, ale potem to już z górki
2018-07-20, 10:00
facebook
Podczas dodawania nowego wymiaru umieściliśmy drugi krok, w którym można ustawić domyślną wartość uprawnienia do tego wymiaru dla wszystkich typów dokumentów używanych w firmie
2018-07-19, 13:30
google+
Stres Cię motywuje, a może wręcz przeciwnie - paraliżuje? Czym jest stres? Jaką rolę ma stres w biznesie i czy ze stresem można sobie poradzić? Na te pytania odpowiadamy w poradniku nie tylko dla przedsiębiorców.
https://blog.saldeosmart.pl/stres-w-biznesie-przyjaciel-czy-wrog/Stres w biznesie – przyjaciel czy wróg?Stres w biznesie występuje często. Czym dokładnie jest sytuacja stresowa i jak zarządzać napięciem, aby stawić czoła przeciwnościom?
2018-07-19, 13:28
facebook
Podsumujmy drugi kwartał 2018 roku
2018-07-17, 10:35
google+
Trwają prace Krajowej Administracji Skarbowej, Komisji Kodyfikacyjnej Ogólnego Prawa Podatkowego oraz Ministerstwa Finansów nad utworzenie Nowej Ordynacji Podatkowej. NOP miałaby wejść w życie w 2020 roku. W planach jest przede wszystkim uproszczenie i unowocześnienie systemu podatkowego, zwiększenie transparentności przepisów i ochrony praw podatnika. Nowa Ordynacja Podatkowa ma również powołać do życia urząd rzecznika praw podatnika. Więcej na ten temat w artykule >>>
https://blog.saldeosmart.pl/nowa-ordynacja-podatkowa/Nowa Ordynacja Podatkowa – co czeka nas w podatkach?Do 2020 ma wejść w życie Nowa Ordynacja Podatkowa, znacznie upraszczająca dotychczasowe przepisy. Co się zmieni i czego dotyczyć będą nowe regulacje?
2018-07-16, 15:57
Integracja SaldeoSMART z programem KPR firmy „bc” Bogdan Chudzikiewicz
BrainSHARE IT, producent internetowej platformy SaldeoSMART, wzbogacił swoją ofertę o eksport danych do cenionego na północy Polski systemu księgowego. Firma zorganizowała specjalną konferencję dla klientów i użytkowników programu KPR „bc”, podczas której zaprezentowała swoje najnowsze rozwiązanie. Nowa integracja to kolejny krok SaldeoSMART w stronę rozwoju sieci klientów w regionie północnym.
SaldeoSMART - informacje
2018-07-16, 10:58
facebook
Nie trzeba wysyłać go co miesiąc, tak jak JPK_VAT. Aby jednak móc go dostarczyć w wyznaczonym terminie, konieczna jest możliwość pobrania odpowiedniego formatu danych z programu fakturującego, dlatego w SaldeoSMART wprowadziliśmy tę funkcję już z końcem 2017 roku
2018-07-16, 10:00
facebook
Do wersji polskiej, angielskiej i niemieckiej dołączył język koreański
2018-07-13, 13:58
google+
Podsumowanie nowości w Panelu Firmy z drugiego kwartału 2018 roku. Wśród zmian m.in. rozbudowa modułu Kadry, czyli sporo nowości na Liście Pracowników.
https://blog.saldeosmart.pl/podsumowanie-aktualizacji-w-drugim-kwartale-2018/Podsumowanie aktualizacji w drugim kwartale 2018Prezentujemy podsumowanie aktualizacji z drugiego kwartału 2018 roku, które dotyczą Użytkowników Panelu Firmy w SaldeoSMART.
2018-07-13, 10:08
facebook
Ministerstwo Finansów już zapowiedziało kolejne zmiany, których celem jest przede wszystkim maksymalne uproszczenie i unowocześnienie systemu podatkowego.
Co dokładnie może się zmienić? Dowiesz się na naszym blogu ⤵️⤵️⤵️
2018-07-12, 15:09
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy | Zgoda cookies