SaldeoSMART
Witamy w Biurze Prasowym SaldeoSMART - innowacyjnej platformy dla księgowości i firm
facebook
Mówi się, że czas to pieniądz. Bezpośrednio kupić go nie można, jest jednak kilka sposobów na to, by zyskać go poprzez odpowiednie inwestycje. Dowiedz się, jak to zrobić ⤵️⤵️⤵️
2018-07-30, 11:45
google+
Czy można odmówić pracownikowi urlopu? W szczególnych sytuacjach tak, jest to możliwe. O tym kiedy i dlaczego można odwołać pracownika z urlopu oraz jakie są tego konsekwencje dla pracodawcy piszemy na Blogu SaldeoSMART ⤵️
https://blog.saldeosmart.pl/kiedy-wolno-odmowic-urlopu-pracownikowi/Kiedy wolno odmówić urlopu pracownikowiSezon urlopowy trwa. W jakich sytuacjach pracodawca może odmówić urlopu pracownikowi i jakie są tego konsekwencje?
2018-07-27, 12:11
facebook
Trzeba to zrobić jednak jedynie wtedy, kiedy urlop pracownika był już zaakceptowany lub widniał w planie urlopów.

Dowiedz się więcej ⤵️⤵️⤵️
https://blog.saldeosmart.pl/kiedy-wolno-odmowic-urlopu-pracownikowi
2018-07-27, 10:30
google+
Jak działa Odczytywanie Dokumentów SaldeoSMART? Wyjaśniamy we wpisie z kategorii "Przewodnik po programie". Skanowanie faktur, wykorzystanie OCR do odczytywania informacji z faktur i późniejszy eksport danych do programów księgowych. A to wszystko połączone z elektronicznym archiwum dokumentów. Przeczytaj artykuł i zobacz infografikę ⤵️
https://blog.saldeosmart.pl/infografika-odczytywanie-dokumentow-saldeosmart-funkcje-programu/[Infografika] Odczytywanie Dokumentów SaldeoSMART – funkcje programuOdczytywanie Dokumentów SaldeoSMART to program, który wykorzystuje skanowanie faktur. Dzięki OCR pobiera dane potrzebne do wprowadzenia w programie księgowym. Dowiedz się więcej.
2018-07-25, 10:32
facebook
Funkcja jest dostępna w ramach opcji Zmiany zbiorcze i dotyczy wysyłki w języku polskim lub angielskim
2018-07-25, 10:00
google+
Początek lipca obfitował w zmiany. Od 1 lipca przedsiębiorcy handlujący elektroniką w Internecie nie będą mogli korzystać ze zwolnienia podmiotowego z VAT. Zmiana ma na celu uszczelnienie systemu i zapobieganie coraz częstszym wyłudzeniom podatku VAT przez osoby, które wystawiają sprzęt elektroniczny na portalach aukcyjnych w atrakcyjnych cenach, wcześniej skupując go na fakturach z odwrotnym obciążeniem. Więcej w artykule na Blogu https://blog.saldeosmart.pl/koniec-ze-zwolnieniem-vat-dla-handlujacych-elektronika-w-internecie/Koniec ze zwolnieniem VAT dla handlujących elektroniką w Internecie!Koniec ze zwolnieniem podmiotowym z VAT dla przedsiębiorców handlujących elektroniką w Internecie. Od 1 lipca 2018 wchodzą nowe przepisy.
2018-07-24, 11:11
facebook
Wzrost zainteresowania nowymi technologiami, walka o konkurencyjność i potrzeba zwiększenia efektywności – to czynniki stojące za rosnącą popularnością OCR
2018-07-23, 10:00
facebook
Zacząć jest też często najtrudniej, ale potem to już z górki
2018-07-20, 10:00
facebook
Podczas dodawania nowego wymiaru umieściliśmy drugi krok, w którym można ustawić domyślną wartość uprawnienia do tego wymiaru dla wszystkich typów dokumentów używanych w firmie
2018-07-19, 13:30
google+
Stres Cię motywuje, a może wręcz przeciwnie - paraliżuje? Czym jest stres? Jaką rolę ma stres w biznesie i czy ze stresem można sobie poradzić? Na te pytania odpowiadamy w poradniku nie tylko dla przedsiębiorców.
https://blog.saldeosmart.pl/stres-w-biznesie-przyjaciel-czy-wrog/Stres w biznesie – przyjaciel czy wróg?Stres w biznesie występuje często. Czym dokładnie jest sytuacja stresowa i jak zarządzać napięciem, aby stawić czoła przeciwnościom?
2018-07-19, 13:28
facebook
Podsumujmy drugi kwartał 2018 roku
2018-07-17, 10:35
google+
Trwają prace Krajowej Administracji Skarbowej, Komisji Kodyfikacyjnej Ogólnego Prawa Podatkowego oraz Ministerstwa Finansów nad utworzenie Nowej Ordynacji Podatkowej. NOP miałaby wejść w życie w 2020 roku. W planach jest przede wszystkim uproszczenie i unowocześnienie systemu podatkowego, zwiększenie transparentności przepisów i ochrony praw podatnika. Nowa Ordynacja Podatkowa ma również powołać do życia urząd rzecznika praw podatnika. Więcej na ten temat w artykule >>>
https://blog.saldeosmart.pl/nowa-ordynacja-podatkowa/Nowa Ordynacja Podatkowa – co czeka nas w podatkach?Do 2020 ma wejść w życie Nowa Ordynacja Podatkowa, znacznie upraszczająca dotychczasowe przepisy. Co się zmieni i czego dotyczyć będą nowe regulacje?
2018-07-16, 15:57
Integracja SaldeoSMART z programem KPR firmy „bc” Bogdan Chudzikiewicz
BrainSHARE IT, producent internetowej platformy SaldeoSMART, wzbogacił swoją ofertę o eksport danych do cenionego na północy Polski systemu księgowego. Firma zorganizowała specjalną konferencję dla klientów i użytkowników programu KPR „bc”, podczas której zaprezentowała swoje najnowsze rozwiązanie. Nowa integracja to kolejny krok SaldeoSMART w stronę rozwoju sieci klientów w regionie północnym.
SaldeoSMART - informacje
2018-07-16, 10:58
facebook
Nie trzeba wysyłać go co miesiąc, tak jak JPK_VAT. Aby jednak móc go dostarczyć w wyznaczonym terminie, konieczna jest możliwość pobrania odpowiedniego formatu danych z programu fakturującego, dlatego w SaldeoSMART wprowadziliśmy tę funkcję już z końcem 2017 roku
2018-07-16, 10:00
facebook
Do wersji polskiej, angielskiej i niemieckiej dołączył język koreański
2018-07-13, 13:58
google+
Podsumowanie nowości w Panelu Firmy z drugiego kwartału 2018 roku. Wśród zmian m.in. rozbudowa modułu Kadry, czyli sporo nowości na Liście Pracowników.
https://blog.saldeosmart.pl/podsumowanie-aktualizacji-w-drugim-kwartale-2018/Podsumowanie aktualizacji w drugim kwartale 2018Prezentujemy podsumowanie aktualizacji z drugiego kwartału 2018 roku, które dotyczą Użytkowników Panelu Firmy w SaldeoSMART.
2018-07-13, 10:08
facebook
Ministerstwo Finansów już zapowiedziało kolejne zmiany, których celem jest przede wszystkim maksymalne uproszczenie i unowocześnienie systemu podatkowego.
Co dokładnie może się zmienić? Dowiesz się na naszym blogu ⤵️⤵️⤵️
2018-07-12, 15:09
google+
Od 1 lipca mikro, małe i średnie firmy muszą przesyłać plik JPK_FA (czli plik JPK dotyczący wystawionych faktu sprzedażowych, zawierający kompletne informacje o pozycjach, datach i danych kontrahenta) na żądanie organów skarbowych, np. podczas kontroli czy przeprowadzania czynności sprawdzających. W naszym przewodniku opisujemy jak pobrać plik JPK_FA z SaldeoSMART oraz pokrótce wyjaśniamy kto, kiedy i w jaki sposób musi JPK_FA wysyłać do urzędu.
https://blog.saldeosmart.pl/pobieranie-faktur-sprzedazowych-do-pliku-jpk_faPobieranie faktur sprzedażowych do pliku JPK_FAOd 1 lipca 2018 roku obowiązuje przesyłanie pliku JPK_FA na żądanie organów skarbowych. Wyjaśniamy czym jest JPK_FA i w jaki sposób utworzyć go w programie SaldeoSMART.
2018-07-11, 16:09
facebook
Jak przygotować się do urlopu, żeby odpoczywać bez powracających myśli o pracy?
2018-07-11, 12:46
google+
Sezon urlopowy w pełni
2018-07-10, 09:46
facebook
Już od 1 lipca przedsiębiorcy handlujący elektroniką w Internecie nie mogą korzystać ze zwolnienia podmiotowego z VAT. Kogo dokładnie dotyczy nowy przepis i co to oznacza dla klientów, którzy po tym terminie będą chcieli zakupić elektroniczny sprzęt? Dowiedz się na naszym blogu ⤵️⤵️⤵️
2018-07-09, 11:10
facebook
Import kontrahentów z pliku pobieranego z programu księgowego został technicznie zoptymalizowany, a celem tych zmian było ujednolicenie komunikatów błędów oraz informacji o zaimportowanych kontrahentach.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji ⤵️
https://blog.saldeosmart.pl/aktualizacja-saldeosmart-dalsza-rozbudowa-listy-pracownikow
2018-07-06, 10:35
google+
Utrata płynności finansowej to problem dla każdej firmy. Jak tego uniknąć? Jak rozpoznać sytuację, w której niewypłacalny klient można zagrozić finansowej stabilności firmy? Czy można uniknąć współpracy z niewypłacalnymi kontrahentami? Na Blogu SaldeoSMART staraliśmy się odpowiedzieć na te pytania i znaleźć kilka podpowiedzi, jak ustrzec się przed problemami z płatnościami za faktury.
https://blog.saldeosmart.pl/niewyplacalny-klient-jak-go-uniknac/Niewypłacalny klient – jak go uniknąć?Nie każdy kontrahent płaci za towar lub usługi w terminie, co może osłabiać płynność finansową firmy. Niewypłacalny klient - jak sobie z nim poradzić?
2018-07-04, 15:14
facebook
Co wiemy o współczesnych klientach? Na pewno łączy ich jedno - ma być szybko i wygodnie, czyli superkomfortowo
2018-07-04, 10:30
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy | Zgoda cookies